Pneumatiky,
ktoré vám sadnú
VYHĽADAJ

BARUM 155/70 R13 BRILLANTIS 2 75T
Barum

28,95 €
bez DPH 24,13 €
ks
Dostupnosť: skladom

Popis produktu

Barum Brillantis 2

 

Barum Brillantis 2 je určená pre malé vozidlá a kompaktné automobily. Inžinieri použili prvýkrát pre pneumatiku určenú pre kompaktné vozidlá asymetrický profil, pri ktorom sú pravá aj ľavá strana pneumatiky vyrobené rozdielnym spôsobom. 

 

Vonkajšia časť pneumatiky je navrhnutá tak, aby sily vznikajúce pri rýchlej jazde boli bezpečne prenesené na asfalt, zatiaľ čo stredná a vnútorná časť pneumatiky je navrhnutá, aby dosahovala vysoku priľnavosť pneumatiky pri rozbehu vozidla a jeho brzdení. 

 

Asymetrickým profilom pneumatiky sa v porovnaní s predchodcom - pneumatikou Barum Brillantis so štandardným profilom - docielil rýchlejší odtok vody na mokrej vozovke, kratšia brzdná dráha a vyšší kilometrový výkon približne o 10 percent. 

 

Nová pneumatika Barum Brillantis 2 má tiež vyššiu tuhosť blokov dezénu, čo jej umožňuje pohotovejšiu reakciu pri náhlej zmene smeru napríklad pri obchádzaní prekážky na vozovke. 

 

Ďalšou novinkou je znížená šírka drážok behúňa v okrajovej oblasti pneumatiky, vďaka čomu je pneumatika menej hlučná. Pre indikáciu výmeny pneumatiky je na nej tzv. mokrý ukazovateľ profilu (wet-TWI), ktorý nesmie mať menej ako 3 milimetre.

 


Parametre

Typ Osobné
Obdobie Letné
Nominálna šírka 155
Profil 70
Vnútorný priemer R13
Valivý odpor E
Brzdná dráha mokro C
Hlučnosť (dB) 70
28,95 €
bez DPH 24,13 €
ks
Dostupnosť: skladom
E
C
70 dB
1222/2009 - C2